Kartka z historii – piękna przygoda pucharowa rezerw

5 lat temu, 28.06.2015 roku, TOR II Dobrzeń Wielki wygrał w Terytorialnym Finale Polski edycji 2015/16 Opolski Związek Piłki Nożnej z Wiking Rodło Opole, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia kończąc się stanem 2-2 po bramkach Krzysztof Morka i Łukasza Grzesika. Dopiero po serii rzutów karnych wygraliśmy 4-3.

Finał odbywał się przy licznym udziale kibiców z Opola, Dobrzenia i Kup, którzy zapełnili operę leśną LZS Kup.

Na wcześniejszych szczeblach wygraliśmy z LZS FC Żelazna (5-1), LKS Bizon Kurznie (4-0) i KS Szczedrzyk (4-0).

Kolejnym etapem były rozgrywki wojewódzkie, gdzie graliśmy równolegle z I drużyną. W 1/32 wygraliśmy po dogrywce z LKS Racławia (bramkę w 107 minucie strzelił Patryk Pacześ).

1/16 była dla nas mniej łaskawa, bowiem trafiliśmy na Ruch Zdzieszowice. Ówczesny solidny trzecioligowiec perfekcyjnie wykorzystał nasz dywanik. Kontrolował boisko w ataku pozycyjnym. Wytrwaliśmy pierwszą połowę, ale w drugiej ograli nas 3-0.

Jeszcze piękniej wyszła nam wcześniejsza edycja od tej w/w. 20.08.2013 roku rezerwy wygrały etap powiatowy 2-0 z LZS Gazownik Wawelno w LZS Mechnice. Dalsze szczeble,
prezentują się tak:
1/32 4.09.2013: TOR II DW 3-1 LZS Swornica Czarnowąsy (co to był za szpil! A klasa wygrała z III ligowcem! Bramki zdobywali 2 A.Mojsiejwicz i Pejter Wolny)
1/16 24.11.2013: TOR II DW 2-0 LZS Rusocin (L.Prudlik, A.Mojsiewicz)
1/8 15.03.2014: TOR II DW 1-3 KS Małapanew Ozimek (G.Rupental – P.Karabin, D.Czapliński, J.Lichosik)

Jednak 1/8 finału województwa nie była naszym największym pucharowym sukcesem (jeżeli mowa o TOR-ze II). Bowiem najbardziej prominentnym sukcesem rezerw było dotarcie do PÓŁFINAŁU wojewódzkiego pucharu. Naszym pogromcą został Start Namysłów 0:2 w sezonie 2010/11 kiedy to rezerwy były w serie B (w tym sezonie był awans do A Klasy).

1/32 LZS Mechnice – Tor II 0:2
1/16 Tor II – Ligota Turawska (4 liga) 3:0 (Wer 2, Pyka)
1/8 Tor II – OKS Olesno (4 liga) 2:1 (Rupental, Wolański)
1/4 Tor II – Rolnik Wierzbica Górna (4 liga) 1:0 Rupental
1/2 Tor II – Start Namysłów (3 liga) 0:2 Samborski 69’, 71’

Skład meczu z Namysłowem: Balsewicz – Wolniaczyk, Zakrzewski, Rychlik, Rupental – Śmieja, Prudlik, Draguć, Szułkowski – Wer, Wolański. Zawodnicy którzy grali w całej edycji: Pyka, Mojsiejewicz, Kilian, Sollorz, Malec, Młynek, Stiller, Strózik Adrian, Maziarski, Kołodziej Paweł,

Rezerwy są ważne! Po kryzysie w klubie na jesień 2012 to one utrzymały 4 ligę na wiosnę 2013. To w rezerwach tempo meczowe podtrzymują zawodnicy I zespołu. To “dwójka” stanowiła pomost między przejściem juniora do IV ligi czy okręgówki. Co najważniejsze, to tutaj mogą się spełniać miejscowi zawodnicy, którzy grają z czystej pasji. Mało tego, na treningi i mecze zawodnicy dojeżdżają nawet z Chmielowic czy Opola.

Na dwie drużyny gramy od sezonu 2003/04 gr. Opole III (za 90minut.pl, info niezweryfikowane).

Przygotowania do kolejnego sezonu z rzędu w A Klasie rozpoczniemy we wtorek 21.07.2020 na boisku bocznym, pod kierownictwem Jarosław Dragućia. Wszystkich mniej, lub bardziej lubiących “pobiegać za piłką”, z brzuszkiem i bez, zapraszamy!

Zdjęcie pochodzi finały terytorialnego PP: TOR II – Wiking Rodło Opole. Do dzisiaj w klubie gra 10 zawodników z tamtej kadry.