Łukasz Żegleń wspomina grę w Ekstraklasie i TOR-ze. Wywiad z Echo Gmin

Zagrał z Orłem na piersi w Mistrzostwach Europy U17, a dla Podbeskidzia strzelił bramkę w Ekstraklasie. Echo Gmin Opolskich przybliża nam sylwetkę wychowanka TOR-u, Łukasza Żeglenia.

“Grę w piłkę zacząłem w miejscowym klubie TOR. Największy wpływ na mnie wywarli trenerzy Rafał Krupa i Adam Malik, których zawsze bardzo ceniłem. Reprezentowałem też swoją podstawówkę. Bardzo dobrze wspominam nasze mecze i wyjazdy na międzyszkolne turnieje. Stanowiliśmy świetny rocznik, a rywalizacja wewnątrz drużyny podnosiła jej poziom.”

Echo Gmin Opolskich

Z wywiadu płynie puenta – jak ważni są rodzice i trenerzy na samym początku “przygody z piłką.

Po całą rozmowę sięgnijcie tutaj: https://echogmin24.pl/

Faktem jest, iż rocznik 1995-96 był zdolny. Miło wspominamy ten czas. Z tego składu młodzików wyszło 3 zawodników, którzy wybiegli na boiska Ekstraklasy: Dawid Kamiński (2009-14 Wisła Kraków), Łukasz Żegleń (2013-14 Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Sebastian Strózik (2016-dziś Cracovia). Wojtek Morka został później prezesem TOR-u, a Tomek Komor nadal broni naszych barw. Trener Rafał Krupa pozostaje aktywnym trenerem. Życzmy sobie więcej takich roczników!

Łukasz zawsze wyróżniał się na boisku od strony motorycznej. Mentalnie był przygotowany do rywalizacji, na boisku zawsze skupiony. Cechowała go pewność siebie. Poza boiskiem uśmiechnięty i niezwykle koleżeński. Może dlatego chłopaki z drużyny wołali do Łukasza “Franki”. Może dlatego, że zdobywał dużo bramek, bo często koledzy z boiska wołali “Franek łowca bramek”. – wspomina jeden z trenerów Łukasza w TOR-ze.

Życzymy Łukaszowi powodzeń na boisku i w życiu prywatnym. Przede wszystkim zdrowia dla uniknięcia kontuzji. Trzymaj się Franek!

PS: rozpoznajecie na zdjęciu chłopaków, o których mowa w artykule? 🙂