Epidemia: wróciliśmy do treningów na szczególnych warunkach. Liga zakończona [aktualizacja]

Maksymalnie 6 osobowa grupa na boisko z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Na takich warunkach do treningów wróciły grupy szkółki piłkarskiej.

5. maja, po niemal dwumiesięcznym rozbracie z piłką, do treningów wrócili juniorzy i skrzaty. W środę zajęcia zaczną młodzicy i trampkarze, w czwartek bramkarze i seniorzy, a w piątek żacy i orlicy. Większość grup podzielona jest na 2 podgrupy, tak aby było maksymalnie 6 zawodników jednocześnie na treningu.

Powrót do dobrowolnych treningów zgłosiło 80% rodziców. Młodzi piłkarze zostali zapoznani z regulaminem zajęć, który został stworzony w oparciu o przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii (Dz. U. 2020. poz. 792). Rodzice są zobowiązani złożyć stosowne oświadczenia.

Chłopcy na treningi przychodzą przebrani. Przed i po treningu konieczna jest dezynfekcja rąk, a na zajęciach utrzymywana jest bezpieczna odległość. Klub wypożyczył zawodnikom piłki, aby każdy zawodnik trenował tylko swoją piłką (tylko nie zapomnijcie ich oddać przed wakacjami :). Zajęcia trwają po 45 minut. Szatnie są nieczynne… i wiele innych obostrzeń. Specyficzne czasy wymagają specyficznych środków, lecz bezpieczeństwo niezmiennie jest najważniejsze. Wraz ze zmianą rozporządzenia lub ze wzrostem zagrożenia zajęcia będą ponownie zawieszone do odwołania.

Seniorzy spotykają się w luźniejszej formie, aby zachować kontakt z piłką. Pierwsze pojedynki siatkonogi już się odbyły, pierwsze zakłady wygrane. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Zaktualizowany harmonogram treningów szkółki i seniorów

Prezesi Wojewódzkich ZPN obradowali w Warszawie

Na spotkaniu w Polskim Związku Piłki Nożnej zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek wg następujących zasad:

“Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności faktyczne i prawne – Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.”

źródło http://pilkaopolska.pl/sezon-2019-2020-zakonczony-wspolna-uchwala-prezesow-wzpn-ow/

W skrócie – brak spadków, tylko bezpośrednie awanse. Miejsce w tabeli określa ostatnia rozegrana kolejka. W naszym przypadku oznacza to zakończenie sezonu na 10. miejscu w Klasie Okręgowej. Awans w naszej grupie otrzymała Olimpia Lewin Brzeski.