Koronaraport o sytuacji w klubie

© Tomasz Chabior / Opowiecie.info

Minął już ponad miesiąc od zawieszenia treningów i rozgrywek. Szybko zaadaptowaliśmy się do nowej sytuacji. Trenerzy przesyłają dzieciom treningi zdalnie, seniorzy pracują wg instrukcji trenera, gospodarz dba o stadion, a zarząd nie ustaje w działalności.

Konkurs na zachętę

Po zawieszeniu treningów szybko odnaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepsze nagranie z treningów domowych. Dotarło do nas sporo filmów (ponad 20). Kilka przykładów: tak trenował Kuba, tak bracia Stiller, tak Damian, tak Kamil, a tak zwycięzca na najpopularniejszy film (158 lajków w głosowaniu) Wojtek.

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Był to sprzęt sportowy ufundowany przez Ambasadę Uśmiechu, firmy AUTO-BAU, Komax i Czora oraz sklep sportowy Football World. O naszym pomyśle napisało Echo Gmin Opolskich. Z artykułem można się zapoznać poprzez kliknięcie na zamieszczony obok skan.

 

Podtrzymywanie formy na odległość

Konkurs był pomostem między treningami fizycznymi a zdalnymi. Miał zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej (także tej piłkarskiej) w domu. Obecnie trenerzy wysyłają swoim piłkarzom ze szkółki zadania do wykonania 2 razy w tygodniu.

Po treningu dzieciaki mają odesłać zdjęcia z kciukiem w górę. W ten sposób trener otrzymuje feedback i może ocenić, czy zawodnik przepracował zajęcia, czy je przeleżał.

Tak działają trenerzy Filipe, Grzegorz i Andrzej w grupach skrzat, żak, orlik, młodzik i trampkarz.

 

Pierwszy zespół dba o kondycję – ważna jest samokontrola

Seniorzy działają według zaleceń trenera Świerczka. Od początku nie zapowiadało się na szybki powrót do piłki, dlatego zawodnicy spędzają wolny czas na treningach indywidualnych. Tutaj ważna jest samokontrola i dyscyplina. Najlepszymi znanymi przykładami są Tomasz Markiewicz i Michael Victor dos Santos Souza. W styczniu, kiedy nasz Brazylijczyk przyjechał do Polski grać w piłkę, nikt nie spodziewał się wybuchu pandemii. Michael dosłownie utknął, a na dodatek rozgrywki zostały zawieszone. Obcokrajowiec jednak odnalazł się w tej sytuacji. 2-3 treningi w ciągu dnia i nauka języka są najlepszymi tego dowodami.

Na czas ligowej absencji popularny Toms pogodził się z bieganiem. Już w drugim tygodniu bez problemu przebiegł dystans 20 kilometrów! Na boisku też zawsze był pracusiem. Tak samo w nogach, jak i gębie, chociaż w drugim przypadku zdecydowanie ustępuje Rafałowi.

 

Piłkarki ręczne też trenują indywidualnie, co na dłuższą metę traci sens

Sytuację piłkarek opisuje trener i prezes sekcji piłki ręcznej Andrzej Motyka. Panie trenują indywidualnie, ale jak trafnie zauważa szkoleniowiec – na dłuższą metę w sportach zespołowych traci to sens.

Rozgrywki II ligi kobiet zostały zakończone z utrzymaniem dotychczasowych wyników. W ten sposób TOR uplasował się na przedostatnim 7. miejscu. Szczypiorniak wróci na boiska najwcześniej na jesień.

Klikając na zdjęcie zapoznacie się państwo z artykułem Echa Gmin.

 

O boiska trzeba dbać!

Doskonale wie o tym Kiero-Gospo Marek. Pierwsze zabiegi pielęgnacji muraw za nami. Płyta główna była szczotkowana i nawożona, ruszyło nawadnianie ze studni głębinowej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Trawa pięknie się zazieleniła i ruszyła w górę z kopyta. Czas kwarantanny pięknie się przysłuży murawie i zregeneruje oba nasze boiska – z czego radości nie ukrywa skarbnik Norbi.

Murawy boisk muszą być regularnie koszone tak, aby zapewnić optymalną długość 3-3,5 cm trawy. W ten sposób zapobiega się związaniu kłosów i rozsiewowi chwastów. Wczesną wiosną boisko jest koszone raz na tydzień. Kiedy wegetacja ruszy pełną parą będzie trzeba je strzyc 2 razy w tygodniu.

Bardzo cieszy fakt zwiększonej wydajności nowego nawadniania, które jest szczególnie widoczne na płycie bocznej.

Zarząd postanowił zamknąć stadion (oba boiska) na czas zagrożenia epidemią. Mimo to spotykany jest śmietnik po nocnych imprezach na boisku bocznym. Zdarza się wandalizm. Z tego powodu zamówiono nową furtkę do ogrodzenia.

Poszukiwane są też środki do oklejenia autobusu klubowego w barwy klubowe.

 

Facebook’owa zabawa dla piłkarzy

Z pewnością nostalgia spowodowała takie zaangażowanie do zabawy na portalu Facebook. Po nominacji przez kolegę z boiska należało wkleić tekst i zdjęcie na swój profil, a następnie nominować kogoś innego.

“Jeśli jesteś człowiekiem piłki nożnej dołącz do Challengu, aby opublikować zdjęcie piłkarskie. Tylko jedno zdjęcie bez opisu. Proszę skopiować tekst do swojego statusu, opublikuj zdjęcie i obejrzyjcie kilka wspaniałych wspomnień/zdjęć.”

Odzew był spory. Prawie 30 Torowców wzięło udział w zabawie. Zestawienie prezentujemy poniżej.

Nasza “kwarantannowa działalność” jest tagowana w socjalmediach: #TORwDomu #domaTORzy

 

Kiedy powrót do normalności?

“Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.”

Po więcej informacji odsyłamy na stronę OZPN: http://pilkaopolska.pl/rozgrywki-ozpn-zawieszone/

Upchnięcie rundy w miesiąc czy dwa nie wydaje się możliwe. Ponadto zdrowie jest najważniejsze. Wydaje się, że sezon zostanie zakończony na obecnym poziomie, bez spadków, ale z zachowaniem awansów.

Jak długo jeszcze to wszystko potrwa – nie wiadomo. Czekamy z utęsknieniem na normalność. Tymczasem życzymy zdrowia! Do rychłego zobaczenia na boisku!