UWAGA! LIGA i ZAJĘCIA ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA!

Z powodu narastającego zagrożenia epidemiologicznego ZAWIESZAMY do odwołania wszelkie zajęcia sportowe w klubie TOR Dobrzeń Wielki. W miarę możliwości pozostańcie w domu zachowując aktywność na terenie swoich posesji. Życzymy zdrowia!

Odwołanie zajęć w naszym klubie (jak i w całej Polsce) wiąże się z dobrze znanymi przyczynami – epidemią koronawirusa. Dzisiaj zapadła decyzja Opolskiego Związku Piłki Nożnej o zawieszeniu do odwołania wszystkich meczów ligowych. Informacja TUTAJ. Wcześniej informowano o odwołaniu konsultacji kadr. Treść komunikatu związku:

“Z uwagi na rekomendacje Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące odwołania imprez sportowych ze względu na rozprzestrzeniający się na terenie naszego kraju koronawirus COVID-19, Wydział Gier OZPN postanowił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki piłkarskie organizowane przez Opolski Związek Piłki Nożnej.
Jednocześnie zwracamy się z ogromną prośbą do przedstawicieli klubów, aby na czas zawieszenia rozgrywek nie organizować meczów kontrolnych ze względu na potencjalne zagrożenie zdrowia i życia ich uczestników.
O bieżącej sytuacji dotyczącej rozgrywek Wydział Gier OZPN będzie informował stosownymi komunikatami.”

Do sprawy odniosło się również opolskie Kolegium Sędziów, zakazując swoim członkom prowadzenia jakichkolwiek zawodów:

“W związku z komunikatem Wydziału Gier OZPN dotyczącym zawieszenia do odwołania wszystkich rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej, Kolegium Sędziów zakazuje sędziom prowadzenie jakichkolwiek zawodów piłkarskich, meczów towarzyskich, sparingowych itp.

Zakaz obowiązuje do momentu wznowienia rozgrywek.”

 

Szkoły, urzędy, domy kultury i wszelakie inne instytucje publiczne zostały zamknięte, mocno ograniczono ich działalność lub zalecono pracę zdalną. Tak samo ma się sprawa z biurem Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

“Informujemy, że kierując się względami bezpieczeństwa od dnia 13 marca do odwołania pracownicy Biura Opolskiego Związku Piłki Nożnej będą pracować zdalnie, a siedziba biura będzie zamknięta.

Wszystkie sprawy prosimy załatwiać drogą mailową i telefoniczną.”

 

Stosowną decyzję podjął także Polski Związek Piłki Nożnej określając, co nastąpi w przypadku, kiedy nie dojdzie do wznowienia rozgrywek.

“Art. 1

1. Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek.

2. Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie.”