Odszedł zasłużony Dobrzeniak – Maks Cyrys

“Nie ma takiej paki, jak trener Cyrys i jego chłopaki!” – tak było, ale już nie wróci… Z żalem informujemy, iż do wieczności odszedł Maksymilian Cyrys, rocznik 1935, zasłużony dla naszego klubu trener i działacz społeczny

Swoją pracę na rzecz dobrzeńskiego sportu, jako członek zarządu ówczesnego LZS “Włókniarz”, rozpoczął w roku 1967. W kolejnych władzach klubu zasiadał jako skarbnik. Od 1979 był trenerem drużyny trampkarzy, w której grali jego synowie. Na funkcji szkoleniowca (społecznie i etatowo) pozostawał do roku 1988, w tym także drużyny seniorów.

ŚP Maksymilian Cyrys pozostawił po sobie także trwały ślad w Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzeń Wielki, przy której mieszkał aż do śmierci.

Wyrazy współczucia dla rodziny. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30.03.2020 r. w parafialnym kościele pw. św. Rocha. Szkoda, że podczas tego szalonego czasu związanego z epidemią. Spoczywaj w spokoju!

PS: Kolejna “żywa legenda” TOR-u odeszła do wieczności. Dołączył do żegnanych na przestrzeni kilku lat Helmuta Warzechy, Franza Roudzisa i Gotharda Kopca. Szczęście, że są wśród nas kronikarze jak Franciszek Sośnik, który zdążył spisać te wspaniałe karty historii dobrzeńskiego sportu.