Decyzją PZPN rozgrywki odwołane co najmniej do 26.04.2020

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał decyzję o przedłużeniu absencji ligowej. Powodem jest wszystkim znana pandemia koronawirusa. Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat związku.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

Do tego federacja dodaje:

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.

Z treścią komunikatu można zapoznać się tutaj: pznp.pl

Wcześniej z powodu pandemii koronawirusa o rok przesunięto Euro2020.

Jak radzą sobie kluby w sytuacji, kiedy wszystkie zajęcia odwołano? Najlepszym przykładem zarządzania kryzysowego jest szkółka piłkarska Talent Warszawa, która wdrożyła nowatorski program. Szczegóły TUTAJ.

 

Jak w obecnej sytuacji radzimy sobie my? Pierwszym krokiem na pobudzenie naszych najmłodszych zawodników było utworzenie konkursu z nagrodami (szczegóły TUTAJ). Akcja na Facebook’u okazała się strzałem w dziesiątkę! Przesłano 20 filmów, które doczekały się ponad 4500 wyświetleń i prawie 500 lajków! Prace konkursowe znajdują się pod tym adresem. Lista zgłoszeń została zamknięta, do środy można lajkować swoje ulubione nagranie. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki.

Po środzie mamy nadzieję uruchomić treningi zdalne. Trenerzy będą wysyłali rozpiski swoim zawodnikom, które będą opierały się na kształtowaniu motoryki, doskonaleniu techniki i oddziaływaniu na świadomość młodych piłkarzy. Start programu jest zależny od zainteresowania, które badają trenerzy.