Skrzaty grały w piłkę z Mikołajem!

Aktywnie – tak najlepiej spędzać mikołajki. W to z pewnością nie wątpią skrzaty, które brały udział w turnieju piłki nożnej.

75 minut gry, 5 meczów i 12 strzelonych bramek – takim występem mogą pochwalić się chłopcy z roczników 2013-14. Turniej odbył się w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim 7.12.2019 r. Graliśmy z Athletic Ozimek, GKS Piomar Tarnów Opolski-Przywory, KS Masters Brzeg, SC Łubniany i Victorią Chróścice.

Skrzatów na co dzień prowadzi trener Filipe Felix, ale na mikołajkach zastąpił go trener Mateusz Młynek (wyjazd na turniej do Krakowa). Progres jaki od poprzedniego turnieju zrobili chłopcy widoczny był od razu! Pewność siebie objawiała się w wielu dryblingach, skutecznych odbiorach piłki i wprowadzaniu jej od podania nogą po podłożu przez bramkarza. Ponadto w każdym meczu zdobywaliśmy bramki!

Jak mówi trener Filipe “w tej kategorii wiekowej najważniejsza jest zabawa, nauka i kształtowanie sprawności. Wynik schodzi na dalszy plan. Chłopcy o tym wiedzą i dobrze się piłką bawią. Niektórzy łapią bakcyla i już widać u nich potencjał. Aż chce się pracować!” [przy tym było sporo uśmiechu trenera jak to u Brazylijczyków 😀 ].

Chłopców odwiedził św. Mikołaj rozdając każdej drużynie prezenty. Organizatorem turnieju była AP Victoria Chróścice.

W barwach TOR-u wystąpili Adam, Dominik, Jerzy, Łukasz, Krzysztof, Radosław i Roberto.

Młodym Torowcom zostały jeszcze 2 tygodnie treningów, a później przerwa świąteczno-noworoczna do 7.01.2020 roku.

Przy okazji przypominamy o zapisach na obóz zimowy. Ostatnia szansa, termin do 10.12.2019 r.!