Młodzież przyszłością naszych drużyn seniorskich?

Tomasz Chabior

Młodzież TOR-u zakończyła rozgrywki rundy jesiennej w I Wojewódzkiej Lidze na 3. miejscu (po 12 kolejkach). Przed nami Start Namysłów i LZS Starościn. W ostatnim meczu przegraliśmy co prawda 5:3 ze Swornicą Czarnowąsy, ale skład opiera się na wychowankach z rocznika 2003, którzy rywalizują w lidze głównie z rocznikami 2001-2002 i to z dużym powodzeniem.

Zawodnicy trenera Dragucia ograli m. in. wysoko Hetmana Byczynę (9:2) i KS Unię Krapkowice (4:0) na wyjeździe.

Dwóch wyróżniających się piłkarzy trafiło już do pierwszej drużyny. Są to Łukasz Marszołek i Jacek Passon. Mają za sobą debiuty w Okręgówce. Kolejnych dwóch jest już na tapecie.

© Tomasz Chabior

O jakości i zgraniu drużyny świadczy m.in. to, że na treningi 7 zawodników dojeżdża na własną rękę z Nowych Siołkowic, Popielowa, Kup, Murowa czy nawet ze Święcin.

Niestety i tutaj trafiają się kontuzje. Kubie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Ta drużyna stanowi świetne zaplecze dla seniorów. To, czy chłopcy do nich trafią, będzie zależało od wielu czynników, jak chęć gry w piłkę w życiu dorosłym, środowisko rówieśnicze, szkoła, praca, sumienność i organizacja czasu, ale przede wszystkim głowa.

Kadra juniorów w sezonie 2019/20 liczy 19 zawodników:
2001: Maks Krytończyk (br), Łukasz Marszołek, Sebastian Skóra, Tomek Pasieka
2002: Jacek Passon, Łukasz Pierogowicz
2003: Kamil Krystończyk (br), Tomek Filc(br), Kacper Indyk, Michał Indyk, Patryk Palt, Bartosz Chłądzyński, Szymon Kasprzyk, Martin Fiipp, Jakub Hodera, Igor Kocik, Dawid Walos
2004: Miłosz Czupryński, Jakub Łodziana

Pierwszy trening okresu przygotowawczego odbędzie się w hali LO tuż po Trzech Królach w styczniu. Pierwszy mecz rundy rewanżowej juniorzy zagrają dopiero 29.03.2020 ze Śląskiem w Łubnianach.

Wiosna zakończy się 7. czerwca spotkaniem z Swornicą Czarnowąsy.