Porażka w Ozimku zakończyła rundę jesienną w wykonaniu pierwszej drużyny [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior / Opowiecie.info

Nie spodziewaliśmy się łatwego pojedynku i taki też nie był. Niezbyt udaną rundę jesienną zakończyliśmy meczem na trudnym terenie przeciwko drużynie, która od początku sezonu jeszcze nie przegrała – Małejpanwii Ozimek. Przegraliśmy 0:3.

Ozimczanie zagrali osłabionym licznymi absencjami składem, ale nie przeszkodziło im to podtrzymać passy piętnastu z rzędu meczów bez porażki. W tym sezonie nie zdarzyło się to nikomu innemu, w poprzednich również było o to trudno. Mimo tego, Małapanew zakończyła piłkarską jesień nie na pierwszym, lecz na drugim miejscu, tracąc zaledwie punkt do liderującej Polonii Głubczyce.

Gospodarze od początku dominowali nad TOR-em, a na prowadzenie wyszli już w 6. minucie, gdy piłkę w bramce zmieścił Patryk Wojtasik. Dobrzeniacy nie byli dłużni – również próbowali zagrozić rywalom, ale albo znacząco mijali się z celem, albo Małapanew skutecznie się broniła. Okazje w ozimskiej „szesnastce” i jej okolicach mieli Grzegorz Henke, Paweł Graczyk i Denis Luptak, ale żaden z nich nie dopiął swego. Bliżej bramki byli jednak gospodarze, którzy stworzyli kilka razy więcej okazji niż TOR.

Po zamianie stron zaledwie siedem minut wystarczyło Małejpanwii na powiększenie prowadzenia. Drugiego w meczu i dwunastego w sezonie gola zdobył Patryk Wojtasik, który dzięki zgrabnie wykonanemu rzutowi wolnemu został wiceliderem klasyfikacji strzelców 4. ligi opolskiej.

Końcowy wynik meczu ustalił Michael Komor, który podholował piłkę pod pole karne, następnie ograł obrońców i znalazł się sam na sam ze strzegącym dobrzeńskiej bramki Sebastianem Grygierem, którego bez problemów pokonał.

Małapanew Ozimek – TOR Dobrzeń Wielki 3:0 (1:0)

Bramki: 6. Patryk Wojtasik, 52. Patryk Wojtasik, 66. Michael Komor

Małapanew: Musioł (Zarzyczański) – Świerc (Machnik), Atroszko, Suchecki (kpt.), Komor Michael (Gralla), Grześkiewicz, Riemann, Kuchta (Stupak), Wacławczyk, Wojtasik, Jaroszyński. Trener: Dariusz Kaniuka.

TOR: Grygier – Jagieła, Pertek, Rozwadowski, Zakrzewski, Juszczyk, Henke, Graczyk (Nanko), Shved, Luptak (kpt.), Komor Tomasz (Draguć). Trener: Jarosław Draguć.

Żółte kartki: Zakrzewski

Sędziował: Radosław Paszek

Widzów: 50