Klasa okręgowa. TOR zagra w sobotę o powrót do IV ligi. Rywalem Śląsk Łubniany

© Tomasz Chabior / opowiecie.info

Awans – taki cel na sobotę stawia sobie TOR Dobrzeń Wielki. Bezpośrednie wejście do IV ligi podopiecznym Jarosława Dragucia zapewni zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu, w którym na swoim stadionie będą gościć Śląsk Łubniany.

Ostatni kroczek po środowym horrorze

Po całym sezonie walki dobrzeniacy mogli zaprzepaścić szanse na awans zaledwie jednym spotkaniem – w środę w Byczynie przeszli przez prawdziwe piłkarskie piekło w niesamowitym stylu zakończone happy endem.

TOR najpierw przegrywał 0:1, później 1:2, aż w 76. minucie doprowadził do wyrównania. Porażka w tym twardym i dramatycznym meczu skreślała oba zespoły, a dobrzeniakom wystarczał remis. W – jak się wydawało – ostatniej sytuacji meczu do ataku ruszył także bramkarz Hetmana. Gdy TOR się obronił, na kontratak zostało mu zaledwie kilka sekund. Piłkę na lewej stronie dostał Henke i zaskakującym strzałem z 40 metrów dał swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

3 punkty na wagę awansu lub utrzymania

Teraz TOR musi dopełnić jedynie formalności i pokonać Śląsk Łubniany. Rywale ekipy z Dobrzenia Wielkiego nie poddadzą się jednak bez walki – aby utrzymać się w klasie okręgowej muszą pokonać dobrzeniaków. Utrzymanie Śląskowi da również remis, który nie pozwoli TOR-owi na bezpośredni awans, ale zapewni grę w barażach. Ostatnia z opcji czeka dobrzeniaków również w przypadku porażki.

Darmowe wejścia na stadion TOR-u – jest jeden warunek

Władze klubu z Dobrzenia Wielkiego umożliwiły kibicom wejście na stadion za darmo. Warunkiem jest ubranie koszulki TOR-u lub zabranie innych kibicowskich akcesoriów z emblematami klubu. Takie posunięcie ma zachęcić fanów do udziału w meczu o powrót do IV ligi.

W walce pozostała również Victoria

Bezpośredni awans do IV ligi okazję ma zanotować również Victora Chróścice, która do TOR-u traci zaledwie punkt. Jednak spełnione muszą zostać dwa warunki – chróściczanie muszą wygrać w Rudnikach, a dobrzeniacy przegrać lub zremisować z Łubnianami.